Kliknij tutaj, aby edytować.
Paragraph. Kliknij tutaj, aby edytować.
Kliknij tutaj, aby edytować.
Kliknij tutaj, aby edytować.
Kliknij tutaj, aby edytować.
Kliknij tutaj, aby edytować.
To już 9 podcast :) Tym razem na koniec wakacji zachęcam Was do zastanowienia się nad swoim uczeniem. Zainspirowana książką Marie Kondo "Magia sprzątania" szukam cech wspólnych pomiędzy sprzątaniem a uczeniem. Zgadzacie się z moimi przemyśleniami? Zapraszam do wysłuchania podcastu nr 9 :)
Comments
Już prawie miesiąc minął od 4 Zlotu Anglistów organizowanego przez administratorki FB grupy Nauczyciele Angielskiego. Dzisiaj na blogu krótka relacja z tego wydarzenia. Tym razem odbył się on w Beskidzie Żywieckim w ośrodku Beskidzki Raj w Stryszawie. Piękne widoki umilały nam wolny od wykładów czas :) Zlot trwał od 23 do 27 lipca. Tak jak w zeszłym roku zlot rozpoczął się od wykładu dra Macieja Rataja, tym razem na temat angielskiej interpunkcji. Kolejne trzy dni wypełnione był intensywnymi warsztatami dotyczącymi przygotowań do testu ósmoklasisty, uczenia wymowy, tworzenia escape room lub wykorzystania gier w nauczaniu. Dowiedzieliśmy się też, jak improwizować na lekcjach, co to jest CLIL, jak napisać wniosek do programu Erasmus albo jak założyć stronę internetową. W czwartek gościem specjalnym zjazdu był prof. Pyżalski, który poprowadził trzygodzinny wykład o tym, jak motywować niezmotywowanych uczniów. W czwartek dzięki wydawnictwu Pearson mogliśmy wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy, podczas których omawialiśmy, jak pomóc uczniom w nagłej sytuacji groźnej dla ich zdrowia. Czy warto było jechać? TAK!!! Oprócz części merytorycznej i ciekawych warsztatów to, co liczy się na zlocie to spotkania i poznawanie nowych osób. Osób, które do tej pory znałam z aktywności na grupie Nauczyciele Angielskiego. Osób, które poznałam na zlocie w zeszłm roku, a kiedy zobaczyłam ich w lipcowy poniedziałek po roku, miałam wrażenie, że nie widzieliśmy się tylko parę dni.
Jesli nie mieliście do tej pory okazji uczestniczyć w Zlocie Anglistów, polecam! Dołączcie do grupy Nauczyciele Angielskiego na FB i z niecierpliwością czekajcie na ogłoszenia o kolejnym zlocie. High 5 wraca!!! Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogę wziąć udział w tej akcji. Tym razem każda z blogerek opisuje jedną pomoc dydaktyczną, którą można zastosować na 5 różnych sposobów. Wybrałam zlaminowaną kartkę papieru. Skąd ten wybór? Bo uwielbiam laminować :) A co więcej, na zlaminowanych kartkach można pisać, potem ścierać, dzięki temu możemy oszczędzić dużo papieru. Do wszystkich zaprezentowanych pomysłów można wykorzystać zwykłe kartki papieru. Plus zlaminownaych jest taki, że nie musisz kupować kolejnej i kolejnej ryzy papieru, bo raz zlaminowane starczą na długo, a dodatkowo nie tworzysz kolejnej sterty makulatury.
Rozdaj uczniom pocięte zlaminowane białe kartki, każda para lub grupa dostaje około 20-24 takich kartek. Zadaniem uczniów jest przygotować grę planszową. Na każdej kartce uczniowie zapisują zadanie do wykonania, potem rozkładają je na ławce i udostępniają innej grupie. Podziel uczniów na dwie grupy (w małych klasach może być jedna grupa). Na ścianach lub na ławkach rozłóż zdjęcia (co najmniej liczba uczniów + 1) oraz zlaminowane kartki. Zadaniem uczniów jest podejść do każdego zdjęcia z przygotowanych dla danej grupy i na zlaminowanej kartce wypisać skojarzenia związane ze zdjęciem. Kiedy wszyscy podeszli już do wszystkich zdjęć, nauczyciel zdejmuje zdjęcia ze skojarzeniami i podaje je drugiej grupie. Zadaniem uczniów jest dopasować zdjęcia do skojarzeń. W kolejnym etapie lekcji uczniowie wyjaśniają skojarzenia lub wykorzystują zapisane zwroty do opisu obrazka. Wykorzystaj zlaminowane kartki do informacji zwrotnej, poproś uczniów, aby ocenili daną lekcję na takiej kartce. Uczniowie zostawiają Ci zlaminowane kartki na biurku, czytasz, zmazujesz i już wiesz, co można zmienić w przyszłości. Angielskie Bajanie - 5 pomysłów na tekturowe rolki
AngSchool - 5 nowych żyć dla ścinków Easy Teaching Ideas - 5 pomysłów na wykorzystanie spinaczy do bielizny Edyta Pikulska - 5 sposobów na wykorzystanie klocków podczas zajęć English Freak - 5 pomysłów na karty obrazkowe Get Engspired - 5 pomysłów na karteczki samoprzylepne Head Full of Ideas - 5 pomysłów na lodowe kubeczki Karolina Kępska Teacher Trainer - 5 żyć kartonowego pudełka Karolina Lubas - 5 sposobów na kostki obrazkowe Let’s read in English - 5 eggstra pomysłów na wykorzystanie plastikowych jajek otwieranych na zajęciach Londonopoly - 5 pomysłów na chochlę do zupy made by kate - Zapuszkuj swoje zajęcia na 5 sposobów! Małe duże - 5 sposobów na maty KIDDO one-to-one - Wordcards w pięciu odsłonach Pomysły przy tablicy - 5 pomysłów na wykorzystanie gumowych rękawic
W zeszłym roku przygotowałam listę blogów nauczycieli angielskiego prowadzonych dla innych nauczycieli. Jakiś czas temu obiecałam aktualizację i oto ona :)
Jest coraz więcej takich blogów, głównie dla nauczycieli pracujących w podstawówkach. Znajdziecie tam gotowe materiały do wydruku, scenariusze lekcji lub wskazówki metodyczne, jak prowadzić lekcje. Pamiętajcie, że dla większości autorów jest to dodatkowa praca, którą wykonujemy w czasie wolnym, bardzo często w nocy :) Jeśli korzystacie z materiałów, zostawcie po sobie komentarz, polubienie na FB lub nawet wyślijcie wiadomość do autora. To naprawdę wzmacnia i daje motywację do dalszej pracy. Link do aktualnej listy blogów TUTAJ Na tej liście znajdziecie tylko blogi dla nauczycieli oraz te, które w roku 2018 umieściły chociaż jeden wpis. Brałam też pod uwagę tylko te blogi, które dostępne są na innej stronie niż FB. Jeśli kojarzycie jeszcze jakiś blog, który jest na bieżąco uaktualniany, dajcie znać. W załączniku znajdziecie listę blogów w pdf w kolejności alfabetycznej z krótką informacją, jakiego typu materiały można tam znaleźć.
|
TwórcaNazywam się Kasia. Od 14 lat uczę angielskiego. Szukam nowych wyzwań, dlatego ostatnio tworzę materiały, piszę artykuły, jestem mentorem na kursach internetowych dla nauczycieli, sprawdzam matury, piszę egzaminy gimnazjalne, organizuję projekty. Archiwa
January 2021
Kategorie
All
|