Kliknij tutaj, aby edytować.
Paragraph. Kliknij tutaj, aby edytować.
Kliknij tutaj, aby edytować.
Kliknij tutaj, aby edytować.
Kliknij tutaj, aby edytować.
Kliknij tutaj, aby edytować.
Początek roku się zbliża... Dlatego po lodołamaczach przedstawiam trzy przykłady zadań utrwalających leksykę i rozwijających umiejętność mówienia na pierwsze lekcje języków.
Comments
Wybierz obraz Połóż zestaw zdjęć, pocztówek lub innych obrazów na podłodze lub tablicy. Poproś uczniów, aby przyjrzeli się im i wybrali ten, który w jakiś sposób ich przedstawia. Potem każdy uczeń wyjaśniania swój wybór reszcie grupy lub wszyscy uczniowie chodzą po klasie i rozmawiają z jak największą ilością osób. Inna wersja: uczniowie wybierają zdjęcie tak, aby nikt inny go nie widział, potem umieszczają zdjęcie w pudełku. Wszyscy siadają w kręgu, nauczyciel po kolei losuje zdjęcia, uczniowie zgadują, kto mógł wybrać takie zdjęcie i dlaczego. Potem osoba, której obrazek jest omawiany, przedstawia swoje powody. To ćwiczenie może być użyte do innych tematów: - wybierz zdjęcie, które przedstawia Twoje emocje teraz lub Twój stosunek do nauki języka angielskiego, - wybierz obraz, który pokazuje miejsce, gdzie chciałbyś pojechać być lub osobę, którą chciałabyś spotkać. Wszystko zależy od omawianego tematu i rodzaju zdjęć, które mamy. Poniżej dołączam siedem 4-zdjęciowych kolaży, można je wydrukować i wyciąć, są gotowe do wykorzystania. Napis na zdjęciach nie powinein przeszkadzać w ćwiczeniu. Zdjęcia pochodzą z darmowej bazy zdjęć Pixabay.
To ćwiczenie poznałam dzięki Ildikó Lázár podczas konferencji IATEFL Hungary w kwietniu 2016 w Budapeszcie. Celem zadania jest ćwiczenie umiejętności mówienia oraz zwrócenie uwagi na różnice w zachowaniu i osobowości między ludźmi. Zaadaptowałam oryginalne ćwiczenie na moje potrzeby i przygotowałam własne polecenia. Każdy uczeń otrzmuje kartkę z nową rolą. Uczniowie wyobrażają sobie, że są na międzynarodowej wymianie, studenci pochodzą z trzech krajów. Zadaniem uczniów jest rozmowa i poznanie jak największej ilości osób z wymiany. Na tę część zadania przeznacz około 5 minut. Potem daj uczniom możliwość wyrażenia swoich emocji i tego, jak się czuli podczas zadania. Przykładowe pytania do tej części: How many people did you meet? Where you surprised by anything? Was there anything that you didn’t like? How did you feel when someone didn’t want to talk with you? How did you react? Did you guess what people from other countries thought about you?
Dzsiaj kolejne dwa ćwiczenia na pierwsze zajęcia z nową grupą: Zapytaj nauczyciela o... i Dokończ zdania.
|
TwórcaNazywam się Kasia. Od 14 lat uczę angielskiego. Szukam nowych wyzwań, dlatego ostatnio tworzę materiały, piszę artykuły, jestem mentorem na kursach internetowych dla nauczycieli, sprawdzam matury, piszę egzaminy gimnazjalne, organizuję projekty. Archiwa
January 2021
Kategorie
All
|