Kalendarz na marzec już do pobrania, tym razem w trochę zmienionej wersji. Mam nadzieję, że Wam się spodoba :-) ![]()
Komentarze
Pamiętacie, że lubię się szkolić? A jeszcze bardziej lubię, jak szkolenia są naprawdę inspirujące i zachęcają mnie do tworzenia materiałów. Tym razem inspiracją była Magda Kania podczas webinarium SłowoTALK z cyklu DOS na WYNOS. Tutaj znajdziecie link do całego webianrium. Zachęcam Was do obejrzenia! Magda wspomniała o ćwiczeniu, w którym uczniowie powtarzają słownictwo wykorzystując je do tworzenia zdań w różnych sytuacjach. Jak to może wyglądać w praktyce? Wypisujemy na tablicy 10 różnych słów z kilku poprzednich lekcji, uczniowie losują jedno miejsce/sytuację, teraz muszą ułożyć przykładowe zdanie, w którym wykorzystają trzy podane słowa i odniosą się jakoś do wylosowanego kontekstu. Postanowiłam odświeżyć trochę wpis o dramie na lekcji i przygotowałam zestaw 54 gotowych miejsc, które możemy wykorzystać w ćwiczeniu zaproponowanym przez prowadzącą SłowoTALK. Sytuacje są w języku polskim, dlatego mogą je wykorzystać nauczyciele różnych języków. JAK JESZCZE wykorzystać takie gotowe sytuacje? Oto kilka pomysłów: - przygotuj dialog dziejący się w danym miejscu - wypisz 10 różnych emocji, które mogą Ci towarzyszyć w danym miejscu - wyobraź sobie, że jesteś w tym miejscu, opisz, co widzisz - wylosuj 3 dowolne sytuacje i powiedz, w której chciałbyś się teraz znaleźć i dlaczego - z kim i dlaczego chciałbyś być w danej sytuacji - wypisz 10 dowolnych skojarzeń z daną sytuacją - wypisz 20 dowolnych czynności związanych z daną sytuacją. Magda Kania zainspirowała nie tylko mnie, Dominika z Funglish oraz Marzena z Easy Teaching Ideas przygotowały plansze do gry ABCD, o której wspomniano podczas webinarium. Zachęcam Was do zajrzenia na strony tych blogerek: http://waytomasterenglish.blogspot.com/2018/02/abdc-gry-jezykowe.html easyteachingideas.blogspot.com/2018/02/lets-play-abcd-games.html ![]()
Powtórka ze statków, tydzień temu graliśmy w statki na czasy przeszłe, a dzisiaj zapowiedziane statki na present perfect, wersja łatwiejsza (odmienione czasowniki) i trudniejsza (nieodmienione czasowniki). Dajcie znać, jeśli potrzebujecie taką grę na inne zagadnienie gramatyczne lub leksykalne :-) ![]()
![]()
Graliście już w statki na angielskim? Pomysł na tę grę podsunął mi kolega z pracy, a ja postanowiłam zrobić własną planszę. Akurat z pierwszą klasą ćwiczę te dwa czasy. Za tydzień kolejna plansza, tym razem z present perfect. A jak gramy? Każdy uczeń rozmieszcza na planszy 6 statków (rozmiar statków widoczny na lewo). W parze uczniowie na zmianę zadają sobie pytania, np: Where did you read a book? Jeśli ta kratka jest częścią statku drugiego ucznia, odpowiada on(a) pełnym zdaniem np. I read a book at home, jeśli jest to pudło, wtedy odpowiada przecząco np: I didn't read a book. ![]()
|
TwórcaNazywam się Kasia. Od 14 lat uczę angielskiego. Szukam nowych wyzwań, dlatego ostatnio tworzę materiały, piszę artykuły, jestem mentorem na kursach internetowych dla nauczycieli, sprawdzam matury, piszę egzaminy gimnazjalne, organizuję projekty. Archiwa
Lipiec 2020
Kategorie
Wszystkie
|